LAT РУС ENG

Tvīda brauciens

Tvīda brauciens (no angļu valodas „Tweed run”) - veclaicīgo divriteņu un īpašo retro tērpu parāde jau 5.maija svētdienā

No Esplanādes startēs jau par tradīciju kļuvušais tvīda brauciens, kas ir savdabīga retro velosipēdu un apģērbu parāde. Gatavošanās braucienam norisināsies jau no plkst. 14:00, bet 16:00 tiks dots starts pašam braucienam, kas finišēs Kalnciema kvartālā, kur svinīgā gaisotnē tiks kronēti arī šā gada Tvīda Karalis un Karaliene.

14.00 pulcēšanās un reģistrēšanās Esplanādē pie Raiņa pieminekļa, kur 2 stundu garumā norisināsies ar velo kultūru saistītas aktivitātes: 

Tvīda braucienu rīko biedrība "Rīgas Velo nedēļa" un Rīgas Domes Satiksmes departaments sadarbībā ar Latvijas Veclaiku divriteņu klubu un Ērenpreiss velosipēdu darbnīcu. Ar šo braucienu organizatori vēlas atklāt Rīgas velo sezonu, akcentēt velo kultūru un atsaukt atmiņā arī Latvijas 20.-30. gadu velosipēdu tradīcijas, rīkojot Rīgas Tvīda braucienu. Tvīda brauciens (no angļu valodas „Tweed run”) ir veclaicīgo divriteņu un īpašo retro tērpu parāde. Pirmais šāds brauciens notika Londonā 2009. gadā, gūstot lielu atzinību un vēlāk izplatoties arī Amerikas, Rietumeiropas un citās pasaules lielpilsētās.
Latvijā pirmos Tvīda braucienus Latvijas Veclaiku divriteņu klubs un Ērenpreiss velosipēdu darbnīca rīkoja 2010. gada maijā Liepājā un septembrī - Rīgā, kuros katrā piedalījās apmēram 100 -150 dalībnieki (skatīt galeriju).
Gūstot pozitīvo atsaucību, 2011. gada 7. maijā Rīgā norisinājās otrais Rīgas Tvīda brauciens, kas pulcēja jau ap 400 dalībniekiem, bet pērn dalībnieku skaits bija tuvu 600 dalībnieku.

Romantiskās kleitas Tvīda braucienam arī pie mums LaVita svētku sajūtu veikaliņā, Tērbatas ielā 22/24, jautājiet pēc atlaidēm Tvīta brauciena skaistajām dalībniecēm.

Tvīda brauciens

Noderīgi, patika? novērtē:
Dizaina vakarkleitas un kleitas svētkiem

Dizaina vakarkleitas un kleitas svētkiem

LaVita jaunās vakarkleitas gluži nevilšus Jūs iecels balles karalienes godā!

Pirmais sniegs

Pirmais sniegs

Šonakt, braucot uz pilsētu, jau atkal lutina sniegpārslas.